Prvi bračni Vikend u Ludbregu

U novoizgrađenom Pastoralnom centru Varaždinske biskupije u Ludbregu od 16. do 18. siječnja 2015. održan je prvi Originalni vikend Bračnih susreta u Varaždinskoj biskupiji. Sudionike Originalnog vikenda je u nedjelju posjetio varaždinski biskup Josip Mrzljak koji je pozdravio sve prisutne te se zadržao i na zajedničkom ručku. Biskup je svakom bračnom paru darovao prigodni poklon, Kompendij Katekizma Katoličke Crkve i pri tome naglasio kako je taj pastoralni centar napravljen upravo za tu namjenu te izrazio zadovoljstvo što se djeluje na promicanju vrijednosti institucije kršćanskog braka i obitelji, a čiju važnost prepoznaje i Crkva. Voditelji Originalnog vikenda su pored preč. Josipa Koprek bili i tri bračna para:  Ljiljana i Silvije Peti, Mirjana i Krešimir Vukina te Kristina i Mario Jerkovac. Sudjelovalo je 12 bračnih parova, koji su uz svoje voditelje proveli 3 dana u radu na svojem braku, bračnoj komunikaciji i dijalogu, te uz otvorenost Duhu Svetome posvetili i ojačali svoj Sakrament braka. Vikend je završio u nedjelju svetom Misom na kojoj su bračni parovi obnovili svoje  bračne zavjete i na taj način se ponovno odlučili jedno za drugoga.